Depilacja Vectus – najważniejsze informacje na temat depilacji laserowej!

Depilacja Vectus – najważniejsze informacje na temat depilacji laserowej!

Depilacja Vectus – najważniejsze informacje na temat depilacji laserowej!

Słysząc o depilacji laserowej, na ogół uważamy, że jest ona bardzo kosztowna, czas trwania terapii trwa długo oraz że konieczne jest spełnienie licznych wskazań dla wykonania tego rodzaju zabiegu. W rzeczywistości jest to najbezpieczniejsza i najskuteczniejsza metoda usuwania owłosienia.

Współcześnie prowadzona przez najlepszych specjalistów depilacja laserowa jest zabiegiem wykonywanym w oparciu o najnowocześniejsze technologie – opracowywane przez międzynarodowe zespoły technologów, lekarzy dermatologów oraz specjalistów medycyny estetycznej.

Kiedy warto wykonać zabieg depilacji laserowej?

Zabieg depilacji laserowej poleca się wykonać w następujących sytuacjach:

gęste owłosienie w miejscach nieporządanych,

szybko odrastające owłosienie,

przewlekle występujące wrastające włoski,

niemożliwość stosowania innych zabiegów depilacyjnych ze względu na choćby przewlekłe zapalenie mieszków włosowych czy reakcje alergiczne,

duża ilość czasu poświęcanego na przeprowadzanie dokładnej depilacji pach, okolic bikini, nóg oraz usuwania niepożądanego owłosienia z powierzchni twarzy.

Jak widać, jest wiele sytuacji, które powinny nas skłaniać do zdecydowania się na tego rodzaju zabieg. Na pewno trafioną decyzją będzie uprzednia konsultacja ze specjalistą .

Depilacja laserowa – przeciwskazania

Zanim przeprowadzony zostanie cykl zabiegów depilacji laserowej, konieczna jest umiejętna kwalifikacja ze strony doświadczonego specjalisty – kosmetologa.Głównie ze względu na decydowanie o odstawianiu leków i dobrą kwalifikację pacjenta.

Kwalifikujący musi wziąć pod uwagę następujące schorzenia:

  • choroby tarczycy,

  • zaburzenia metaboliczne,

  • występowanie chorób zapalnych skóry – np. trądziku,

  • przyjmowane leki,

  • atopowe zapalenie skóry,

  • choroby nowotworowe,

  • zespół znamion atypowych.

Ważne jest również wykluczenie ciąży, zabieg ponadto przeciwskazany jest w trakcie karmienia piersią. Warto pamiętać o odstawieniu niektórych leków. Szczególnie istotne jest zaprzestanie zażywania retinoidów oraz innych preparatów o działaniu światłouczulającym, które mogłyby doprowadzić do oparzeń oraz powstania różnego rodzaju przebarwień. Podobnie należy unikać w okresie okołozabiegowym preparatów z witaminą A oraz ostrożnie podejść do stosowanych preparatów ziołowych – część z nich wykazywać może silne działanie fototoksyczne: szczególnie dziurawiec i senes (herbatki przeczyszczające).

Czy podczas serii depilacji laserowej można się opalać?

Współcześnie stosowany laser do depilacji Vectus znacząco skraca okres bezwzględnej karencji na stosowanie depilacji laserowej po opalaniu. Coraz częściej zabiegi można wykonywać po około 4 tygodniach od opalania – niemniej jednak najbezpieczniej jest przejść zabieg zimą, gdy ekspozycja przed i po zabiegu na promieniowanie UV jest najmniejsza.

Jak wygląda sam zabieg depilacji?

Depilacja laserowa niezależnie od okolicy nie powinna trwać dłużej niż 20-30 minut. W trakcie zabiegu personel wykonujący procedurę oraz pacjent zakłada ochronne okulary. Różna wielkość sond laserowych sprawia, że depilacja całych pleców trwa tyle, co standardowa depilacja laserowa pach i innych mniejszych partii. Jest to więc optymalne rozwiązanie dla wszystkich chcących szybko i sprawnie usunąć niepożądane owłosienie.

Bardzo dobrą wiadomością z punktu widzenia wszystkich użytkowników jest również to, że zabieg jest bardzo dobrze tolerowany przez wszystkich pacjentów. Stosowany w nowoczesnych laserach Vectus system chłodzenia, oparty o szkło szafirowe jest wydajny i minimalizuje znacząco występowanie różnych powikłań miejscowych, obrzęku czy też podrażnień.

Czy depilacja laserowa boli?

Absolutnie nie! Jest to zabieg bezbolesny – nie odczuwamy w żaden sposób działania promieniowania laserowego na naszą skórę, nie ma więc potrzeby stosowania leków przeciwbólowych. Światło laserowe generowane m.in. przez urządzenie Vectus firmy Palomar Medical Technologies jest pochłaniane przez zawierające duże ilości melaniny komórki mieszków włosowych. Pod wpływem światła laserowego wnętrze komórek ulega podgrzaniu, co doprowadza do usunięcia całości mieszka włosowego – z gwarancją permanentnego braku wzrostu włosów.

Kiedy zauważymy pierwsze efekty?

Standardowo stosowana depilacja laserowa powinna zagwarantować efekty już po pierwszych dwóch zabiegach – często osłabiony wzrost włosów oraz słabsza struktura odrastających włosków widoczne są już po pierwszym naświetlaniu. Uzyskanie pełnych efektów wymaga jednak około 4-6 cykli naświetlania – każdy w odstępach 6-10 tygodni. Procedura może być bezpiecznie powtarzana. Zaleca się jednak jej przeprowadzanie zimą, gdyż wtedy istnieje najmniejsza szansa na opaleniznę, której obecność w skrajnych sytuacjach może doprowadzić do niewielkich oparzeń skóry.

Jak wygląda pielęgnacja po zabiegu?

Pielęgnacja po zabiegu depilacji laserowej jest niezwykle prosta i opiera się o zastosowanie delikatnych kosmetyków nawilżających – alantoina, b-panthenol oraz:

unikanie promieniowania UV – okolice naświetlane powinniśmy ochraniać przed słońcem,

stosowanie kremów z filtrem PUVA30 i PUVA50

unikaniu ekspozycji naskórka na wysoką temperaturę – nie bierzemy gorących kąpieli, nie korzystamy z sauny do 5-ciu dni po zabiegu.

dokładnej higienie okolic poddawanych naświetlaniu.

unikaniu do okresu 6-tygodni po zabiegu depilacji mechanicznej,

nie korzystamy z basenu do kilku dni po zabiegu,

nie stosujemy preparatów drażniących na bazie mydeł i alkoholu – dezodorantów, niektórych toników.

Procedura depilacji laserowej jest polecana przez wielu specjalistów – jest ona ceniona pośród szerokiego grona specjalistów zajmujących się medycyną estetyczną oraz dermatologią. Najnowsze zdobycze w dziedzinie depilacji laserowej np. Laser Vectus – oferują pacjentom skuteczniejsze i bezpieczniejsze usuwanie owłosienia. powiedziała Sandra Kulwicka, kosmetolog z Clinica Cosmetologica

Takie postępowanie wystarczy, aby depilacja laserowa przebiegła pomyślnie i żebyśmy mogli się cieszyć świetnymi rezultatami. Warto zapoznać się z licznymi metodami wykonywania depilacji laserowej oraz stosowanymi technologiami adjuwantowymi.

Zdecydowanie najbardziej rekomendowana jest technologia Vectus, cechująca się najwyższą skutecznością i najwyższym poziomem bezpieczeństwa. Dzięki depilacji laserowej możliwe jest skuteczne usunięcie niepożądanego owłosienia z praktycznie każdej okolicy – bez stresu i zbędnych zmartwień. Zabieg nie boli, trwa krótko i jest dostępny w coraz większej liczbie miejsc.

leave a comment

Create AccountLog In Your Account