Herbata z pokrzywy – samo zdrowie

Herbata z pokrzywy – samo zdrowie

Herbata z pokrzywy – samo zdrowie

Wielu osobom pokrzywa kojarzy się z bólem, bąblami i chwastem. Przez to zapomniano, że wykorzystywana była ona powszechnie, a właściwie nadal jest, w lecznictwie naturalnym i w gospodarstwach domowych, jako jeden z elementów odżywczych. Dziś na szczęście popularność tej rośliny znów wzrasta – i słusznie, gdyż ma bardzo dobre właściwości, z których szkoda by nie skorzystać. W najprostszy sposób można ją spożywać w formie herbaty, i nie, nie trzeba jej własnoręcznie zbierać.

Pokrzywa nie taka straszna

Przede wszystkim picie herbaty z pokrzywy ma działanie moczopędne, dlatego świetnie się sprawdzi osobom, które mają problemy z układem moczowym i innymi schorzeniami np. kamicy nerkowej. Przeciwdziała także zatrzymywaniu szkodliwych substancji w organizmie, a także tym, którzy cierpią na odkładanie się wody. Picie herbatki z pokrzywy sprawi, że takie osoby poczują się lżejsze i mniej spuchnięte. Z powodów oczyszczających świetnie też nada się dla osób walczących z chorobami skóry – pomoże oczyścić skórę. Dodatkowo wspomoże układ odpornościowy, a także obniża poziom cukru we krwi i jest ogólnie pozytywna dla osób z problemami układu krążenia oraz układu pokarmowego – jest dobra dla żołądka, wątroby oraz trzustki. Oczyści krew z toksyn i wpłynie na rozwój czerwonych krwinek.

Dla piękna

Picie herbaty z pokrzywy zadziała nie tylko wewnątrz, ale także i będzie miała swoje odzwierciedlenie na zewnątrz. Polecana jest wszystkim tym, którzy:

  • chcą poprawić kondycję włosów i paznokci – gdyż zawiera witaminy C, E, z grupy B oraz K, a dodatkowo wapń, krzem, fosfor i mangan
  • mają problemy z dodatkowymi kilogramami – wpływa pozytywnie na przemianę materii i nadmiar wody w organizmie
  • mają problemy z cerą – pomoże oczyścić skórę
  • zmagają się z łupieżem i chorobami skór głowy – ostudzoną herbatę mogą stosować jako płukankę.

Bezpieczna dla świeżo upieczonych mam

Herbata z pokrzywy jest zupełnie bezpieczna zarówno dla mam karmiących, jak i dzieci korzystających z ich pokarmu. Młode mamy mogą pić je bez obaw. Herbata z pokrzywy wspomoże szybszy powrót do formy sprzed ciąży – dzięki wcześniej wspomnianym dobroczynnym działaniom na przemianę materii i zatrzymywanie wody w organizmie. Wspomoże też mamy, które mają problemy z karmieniem, gdyż przyspieszy produkcję pokarmu.

Herbatę z pokrzywy można kupić w aptekach, zielarniach, a niekiedy także i w sklepach spożywczych (ważne jednak by nie miała wówczas żadnych dodatków, które mogą osłabić działanie pokrzywy). Warto dać jej szansę, zwłaszcza, że ma tak dobry wpływ na organizm, oczywiście z zachowaniem pewnych środków ostrożności – np. osoby z niewydolnością nerek lub cukrzyków, którzy przyjmują leki nie powinni jej pić. Niemniej jednak, jeśli nie wykazuje się przeciwwskazań do jej spożycia śmiało warto po nią sięgać.

leave a comment

Create AccountLog In Your Account