Jak układać włosy, żeby uzyskać świetny efekt?

Jak układać włosy, żeby uzyskać świetny efekt?

Wizyta u fryzjera na ogół związana jest z umyciem włosów, koloryzacją i oczywiscie stylizowaniem. Po takiej wizycie wiele pań jest zadowolonych z wyniku końcowego. Włosy są zazwyczaj nawilżone, ładnie wymodelowane i po prostu piękne. Warto zdać sobie sprawę z tego, że taki efekt można osiągnąć samodzielnie modelując włosy w domu.

W jaki sposób zacząć?

Na pewno od kupna odpowiednich prodktów kosmetycznych do włosów. Poprawnie dopasowany szampon – skutecznie oczyszczający, odżywka bądź maska oraz produkty do modelowania włosów, sprawią, że włosy będą mięciutkie, odpowiednio nawilżone i będą się wspaniale układać. Same produkty kosmetyczne to jednak nie wszystko, niezbędne są również jak najlepsze urządzenia do stylizowania, wśród których najistotniejsza jest suszarka do włosów. W sklepach odszukać można rozmaite suszarki do włosów. Wiele z nich to innowacyjne produkty, które z wyjątkiem zróżnicowanej skali ciepła wydmuchiwanego powietrza, posiadają również opcję ochraniania włosów. Dobra pod względem jakości suszarka użyta wraz z produktami termoochronnymi do włosów spowoduje, że suszenie kosmyków będzie nie jedynie bezpieczne, lecz przede wszystkim pozwoli na wyczarowanie pięknych, nieprzesuszonych włosów.

Suszenie włosów – co wskazane jest wiedzieć

To, jak suszysz fryzurę ma duże znaczenie, jeżeli chodzi o efekt końcowy. Jeśli pragniemy, by były one wygładzone i błyszczące, warto suszyć je suszarką od góry, najlepiej wyciągając je ponadto na okrągłej szczotce. Użycie szczotki przy skórze głowy i zastosowanie dobrego strumienia powietrza umożliwi odbić przyklapnięte włosy od skóry, a w związku z tym będą się one wydawały bardziej gęste. Technika na zwiększenie objętości kosmyków to suszenie ich z głową w dół – powietrze wydmuchiwane z suszarki do włosów powinno być skierowane od dołu do góry, prócz tego warto wybrać preparaty kosmetyczne zwiększające objętość.>

Układanie włosów może przebiegać ponadto z wykorzystaniem innego rodzaju sprzętów, w tym przede wszystkim prostownicy lub lokówki. Użycie specjalnego sprzętu i właściwych kosmetyków podyktowane jest naturalnie rezultatem końcowym, który pragniemy osiągnąć. Odpowiednia prostownica może zastąpić ponadto lokówkę, ponieważ pozwala wyczarować efekt wspaniałych fal.

Sprawdź: pod tym linkiem

 

leave a comment

Create AccountLog In Your Account