Jak ukończyć dach, żeby być usatysfakcojonowanym z efektu końcowego?

Jak ukończyć dach, żeby być usatysfakcojonowanym z efektu końcowego?

Minęły już na szczęście bezpowrotnie czasy, kiedy dachy pokrywane były najczęściej papą. Na chwilę obecną do tego typu celów można zastosować inne, znacznie lepsze, bardziej nowoczesne, o wiele bardziej bezpieczne i praktyczne materiały. Jednym z pośród nich jest blachodachówka. Z jakiego powodu blacha, która została przygotowana do pokrycia dachów zdobyła tak niezwykłą popularność? Należy poznać odpowiedź na to pytanie, albowiem bardzo prawdopodobne jest, że w ciągu najbliższych lat stanie się ona wraz z dachówką ceramiczną podstawowym produktem wykorzystywanym do pokrywania dachów.

Lekkość i łatwość montowania
Blachodachówka posiada multum plusów, między innymi jest szybka do położenia a dodatkowo pięknie się prezentuje. Jest to nic innego jak blacha trapezowa, której grubość nie przekracza milimetra. Wytworzona jest z blachy pokrywanej ocynkiem, a później warstwą farby. Tak więc zabezpieczenie antykorozyjne elementu jest nadzwyczaj dokładne i doskonale wręcz przygotowane. Biorąc pod uwagę to, że cena blachodachówki jest względnie niska w zestawieniu z dachówkami ceramicznymi lub też membranami, dostajemy produkt doskonały, doskonałej jakości, trwały, nietrudny w montażu. Oprócz tego warto wziąć pod uwagę to, iż blachodachówka jest nadzwyczaj łatwo obrabialna. Delikatna i przy okazji bardzo cienka blacha może być cięta praktycznie w jakikolwiek sposób, nie ma znaczenia, jaka zaszła potrzeba jej obróbki. Jeszcze kolejnym atutem jest to, że jej montaż utrudnia jej popsucie. Jest to bardzo trwały produkt, który prawidłowo zamontowany praktycznie jest nie do zerwania. Dzięki temu, że blacha jest odkształcalna, znacznie prościej jest zdewastować dachówkę ceramiczną aniżeli blachodachówkę.

Nie można stwierdzić, że blachodachówka nie ma żadnych wad. Ogromnym minusem jest pochłanianie światła słonecznego. Niestety, jeżeli chodzi o blachodachówki, bez względu na kolorystykę pokrycia, promienie słońca łapane są prędko i ogromnie łatwo przekazywane są do domu. Stanowi to spory kłopot głównie w domostwach, w jakich poddasze jest zwyczajnie użytkowe. W takiej sytuacji konieczne jest wykorzystanie dodatkowej warstwy izolacji na poddaszu. Drugim minusem jest natomiast trwałość, która jest w dużym stopniu krótsza niż dachówki ceramicznej. Gwarancja sprzedawcy obejmuje wiele, ale nie pięćdziesiąt lat, jak ma to miejsce w przypadku dachówki ceramicznej. Jednocześnie jednak jest to aktualnie najbardziej popularny system pokrycia dachów w Polsce i nie tylko. Co więcej, spisuje się doskonale zarazem na dachach z dużym spadem, jak również tych o niewielkim spadzie.

Blachodachówka

leave a comment

Create AccountLog In Your Account