Jakie są ceny blachodachówki?

Jak zwyczajnie w sukcesu pokryć dachowych roboty otwierają się od rozmiarów dachu, a dokonują na odbiorze prac z dekarzy. Zobaczmy, co przenosi nas pomiędzy ostatnimi stanami, jaka winna być zdrowa kolejność prac przy tworzeniu pokrycia dachowego z blachy.
Niezależnie od tego, czy wolimy pokrycie z blachy płaskiej, bądź z blachy profilowanej (blachodachówki, blacha trapezowa), organizacja prac przy montażu pokrycia dachowego będzie porównywalna.

Montaż pokrycia dachowego z blachy musi podjąć pomiar (obmiar) dachu i zliczenie ilości potrzebnych materiałów. Najlepiej, żeby wcieliłam się tym zatrudniona przez nas firma dekarska. Firmie dekarskiej można zarówno zlecić zakup blachy dachowej także całkowitych potrzebnych urządzeń do zestawu pokrycia.

Okres bycia prac że na startu oszacować. Zależy on ponieważ z wysokości połaci, stopnia skomplikowania ich wyglądu, rodzaju pokrycia, ale jeszcze z pogody, jaka prawdopodobnie przysporzyć nawet dłuższą przerwę.
Zazwyczaj montaż pokryć z blach dachowych nie pozostaje jednak dłużej niż tydzień czy dwa tygodnie, o ile nie rozłożymy rzeczy na kilka kroków.
Sprawdzenie geometrii więźby dachowej

Gdy produkt do przechowywania dachu jest natychmiast na gruncie budowy, ekipa ponownie mierzy więźbę, ostatnim zgodnie zbierając się na znalezieniu odchyleń od pionów, zakresów i płaszczyzn. Przeciwstawia się wówczas, czy przekątne połaci dachowych są sobie równe, czy kąty między motywami nie są zwichrowane, a ponadto czy kraje krokwi są swoją płaszczyznę.

Przed podjęciem krycia dachu trzeba skorygować wszelkie odchyłki, naprawiając więźbę lub dokładając tu również ówdzie podkładki dystansowe. W kryzysowych sytuacjach, gdy więźba istnieje w wyjątkowo uciążliwym stopniu (ze starości lub w końca partactwa cieśli), dekarze mogą odmówić podejmowania prac, dopóki cieśle nie naprawią usterek.
Montaż izolacji przeciwwilgociowej a zrealizowanie rusztu pod przykrycia z blach profilowanych (blachodachówki, blacha trapezowa) czy spełnienie prostego poszycia pod pokrycie z blachy płaskiej

Ale wybrane pokrycia blaszane można łączyć do formie nośnej dachu, czyli więźby. Wśród nich są tak nazywane blachodachówki samonośne także profesjonalne panele z blachy cynkowo-tytanowej.
Najpierw ale należy przeprowadzić izolację przeciwwilgociową z folii wstępnego krycia. Stawia się ją zszywkami do krokwi. Jeżeli stanie szybko napisana, wolno wykonywać ruszt nośny pod pokrycia profilowane (blachodachówki, blacha trapezowa) lub wspomniane panele z blachy płaskiej. Tradycyjnie najpierw wzdłuż krokwi załamuje się drewniane kontrłaty. Później poprzecznie do nich mocuje się łaty w odstępach zarządzanych przez producenta pokrycia. Jeśli kupowali blachodachówkę samonośną lub panele cynkowo-tytanowe, zamiast drewnianych kontrłat i łat prosto do krokwi przybijamy metalowe profile nośne.

Budowa konstrukcji atrakcyjnej pod przykrycia płaskie wygląda niemało inaczej. Zamiast izolacji z folii i rusztu z zimnych listew potrzeba w pierwszej serii przybić do krokwi sztywne poszycie.
Sztywne poszycie przyrządza się głównie z desek lub dużych drewnopochodnych płyt OSB. Jeżeli produkt taki nie jest fabrycznie ochroniony przed wchłanianiem wody, należy go bezpośrednio zaimpregnować, malując preparatem broniącym przed grzybami i zapałem. Na oficjalnym poszyciu trzeba ułożyć szczelną hydroizolację. Zwykle robi się ją z stare termozgrzewalnej. Podpłaskie pokrycie wolno te kupować specjalną wzmocnioną folię wstępnego krycia lub membranę separacyjną.

Zanim prace dekarskie zaczną na miłe, w ścisłym poszyciu lub między łatami należy przygotować otwory na marginesy, które będą odczuwać przez połać, na przypadek na przewody antenowe, kominki wentylacyjne, kominki odpowietrzające system kanalizacyjny. Później będzie owo natychmiast niemożliwe.

3. Pierwsze obróbki blacharskie

Część obróbek blacharskich trzeba zamontować przed układaniem pokrycia, między innymi obszaru nadrynnowy odprowadzający skropliny spod pokrycia bezpośrednio do rynien. Haki rynnowe, gdyby nie posiadają być przykręcane do naprawdę nazywanej deski czołowej, należy dać do krokwi bądź do prostego poszycia jeszcze przed zainstalowaniem pasa nadrynnowego. Oczywiście jedno czynimy z rurami.
Przed układaniem pokrycia stawia się i grzebienie lub kratki osłaniające wlot powietrza pod przykrycie (jeżeli posiada być ono wentylowane). Przygotowuje się jeszcze tak nazywane rynny koszowe, czyli obróbki blacharskie wewnętrznych styków połaci obowiązujące w przypadku pokryć z blachy profilowanej.

4. Układanie blachy dachowej

Zaraz po przeprowadzeniu montażu konstrukcji zrozumiałej i hydroizolacji można spróbować krycie dachu.

Blachę płaską przypisuje się, zawijając krawędzie taśm lub arkuszy – powstają to tak nazywane rąbki odpowiadające i rąbki stojące. Takie pokrycie przyznaje się podobnie do prostego poszycia za pośrednictwem metalowych uchwytów nazywanych żabkami. Dzięki żabkom pokrycia nie trzeba dziurawić gwoździami ani wkrętami.

Blachę profilowaną – blachodachówki i blachę trapezową – stawia się na sklep i przykręca do łat. Odczuwa się do tego indywidualnych wkrętów z uszczelkami, tak nazywanych wkrętów farmerskich. Po ustaleniu arkuszy blachodachówek lub blachy trapezowej pozostaje jeszcze wykończenie kalenic i narożników dachowych gąsiorami, czyli właśnie wyprofilowanymi obróbkami z takiego tegoż towaru oraz o takim jednym kolorze jak pokrycie dachowe.

Sprawdź aktualne ceny blachodachówki

leave a comment

Create AccountLog In Your Account