Jeśli potrzebujesz niepowtarzalnych butów – wykonaj je na zlecenie

Sklepy przedstawiają nam tak wyjątkowo zróżnicowany wybór, jeżeli chodzi o obuwie, iż z łatwością można znaleźć ciekawy model w bardzo dobrej cenie. Choć sklepy prowadzone stacjonarnie i internetowe przedstawiają bardzo bogaty asortyment, to niemniej jednak mnóstwo ludzi szuka innych, bardziej oryginalnych rozwiązań. Kwalifikuje się do nich przykładowo buty na zamówienie. Co należy wiedzieć, jeśli chodzi o obuwie handmade?

Gdzie zrealizować zamówienie

Buty tworzone na zamówienie można kupić w różnorodnych firmach, które prosperują przez internet, a także u szewców, którzy zajmują się tego typu zleceniami. W tym pierwszym przypadku buty szyte na miarę zamawia się w sposób bezpośredni u szewca. Trzeba w takim przypadku zgłosić się do wybranego szewca, zmierzyć stopę, wybrać rodzaj skóry czy innego materiału i umówić się na odebranie zamówienia. Takie buty handmade szewc sporządza na ogół w ciągu około 2-3 tygodni. Wszystko zależy od tego, ile zamówień ma szewc, czy ma dostępne w swojej pracowni wybrane materiały przez kupującego itd.

Drugą opcją są buty na zamówienie warszawa, które można zamówić przez sklep internetowy. W sieci działa mnóstwo firm, które zajmują się realizacją obuwia na indywidualne zlecenie klienta. Kłopot w tym przypadku może być tymczasem taki, że stopę klient musi zmierzyć indywidualnie, lub przy pomocy kogoś innego. Wymiar należy podać dokładnie, zgodnie z instrukcją mierzenia. Buty szyte na miarę warszawa w sklepie internetowym, to mnóstwo opcji. Klient może na bieżąco porównywać kolory butów, faktury, wersję materiału itd. Tego rodzaju sklepy oferują z reguły zdecydowanie większy wybór skór albo odcieni aniżeli typowy szewc.

Czy jest to drogi wybór?

Cena jest właściwie zależna od wykonawcy. Za najwyższej jakości obuwie szyte na miarę u szewca kupujący może zapłacić nawet 2000 zł i więcej. Wszystko zależeć będzie także od tego, jakie ma być to obuwie. Inne są dodatkowo ceny jeśli kupi się obuwie od szewca renomowanego w środowisku obuwniczym. Jeżeli chodzi o obuwie na zamówienie w sklepach internetowych, to ceny także uzależnione są od różnorodnych czynników, na ogół jednak są względnie niższe – za nietypowe buty bespoke można zapłaci od kilkuset złotych.

Czy zwrot obuwia jest akceptowalny?

Jako, że jest to obuwie na zamówienie nie ma najczęściej możliwości zwrotu Odstępstwo od normy stanowi naturalnie sytuacja, jeśli wina leży po stronie wykonującego zamówienie. Jeśli przykładowo buty od szewca będą za małe, to w takim wypadku zwrot obuwia jest naturalnie możliwy. Jeśli buty nie pasują z konkretnych względów klientowi a są profesjonalnie wykonane i są zgodne z umową, wówczas nie da się ich zwrócić.

leave a comment

Create AccountLog In Your Account