Lokówki do włosów – wybierz odpowiednią

Lokówki do włosów – wybierz odpowiednią

Lokówki do włosów – wybierz odpowiednią

Obecnie producenci prześcigają się w tworzeniu rozwiązań, które będą w stanie zadowolić coraz bardziej wymagające klientki. Lokówki do włosów nie mają już tylko tworzyć pięknych loków (choć to nadal ich główne zadanie), ale mają tworzyć piękne loki szybko, trwale i bez niszczenia włosów. Taki efekt nie jest łatwy do osiągnięcia, jednak na pomoc przychodzą różne technologie i niepohamowana kreatywność.

Lokówka, lokówko-suszarka czy może karbownica?

Wybierając lokówkę, musimy zwrócić uwagę przede wszystkim na… własne włosy i efekt, jaki chcemy uzyskać. Cienkim, delikatnym włosom służą niższe temperatury – maksymalnie do 170 stopni, jednak z reguły 150 stopni będzie wartością w zupełności wystarczającą. W przypadku włosów grubych temperatura może sięgać 200 stopni. Niektóre lokówki automatycznie dobierają temperaturę do rodzaju włosów – wystarczy wskazać odpowiedni tryb.

Ogólnie lokówki do włosów możemy podzielić na:

  • Lokówki tradycyjne – posiadają metalowy lub ceramiczny wałek. Takie lokówki przeważnie wyposażone są w wymienne końcówki, które zapewniają możliwość uzyskania loków różnego rodzaju. Grubsze średnice dadzą efekt fal, z kolei cienkie – mocniejszych skrętów.
  • Lokówki stożkowe – dzięki niej uzyskamy loki grubsze u nasady włosów i cieńsze na ich końcach.
  • Lokówki trójkątne – pozwoli cieszyć się falami geometrycznymi, z reguły występuje jako nakładka w lokówkach wielofunkcyjnych.
  • Lokówki spiralne – ten typ przeznaczony jest dla kobiet, które marzą o efekcie drobnych loczków.
  • Lokówki automatyczne – lokówki tego typu są najwygodniejsze w użyciu, pasma bowiem nakręcają się same, bez udziału użytkownika. Ich wadą jest jednak wyższa cena.
  • Lokówki wielofunkcyjne – to urządzenia typu „wszystko w jednym”. W zależności od nakładki uzyskamy karbownicę, lokówkę tradycyjną o cienkich lub grubych średnicach, lokówkę spiralną, stożkową, a nawet prostownicę.
  • Lokówko-suszarka – to rozwiązanie dla kobiet, które preferują jednoczesne suszenie i układanie włosów. Do tego typu lokówek również dobierzemy odpowiadającą nam szczotkę. Dla cienkich włosów najlepsze będą te z włosiem lub ze specjalną nakładką zwiększającą objętość.
  • Lokówki turystyczne – ich niewielkie rozmiary i waga idealnie sprawdzą się w podróży.
  • Karbownice – to urządzenie różni się nieco od lokówek, nie nakręcamy tu bowiem pasm, a wkładamy je do urządzenia, które proste włosy zamienia w charakterystyczne fale.

Możliwości jest więc naprawdę sporo. Kiedy już wybierzemy interesujący nas typ lokówki do włosów, warto zwrócić też uwagę na dodatkowe funkcje, takie jak jonizacja, regulacja temperatury czy wydzielanie pary. Niezwykle istotne są również takie kwestie jak powłoka wałka (metalowa lub ceramiczna), moc lokówki oraz wyświetlacz. A jeżeli wpadniemy w paraliż decyzyjny, warto znać adres dobrego salonu fryzjerskiego…

leave a comment

Create AccountLog In Your Account