Rehabilitacja dla najmłodszych – co powinieneś o niej wiedzieć?

Delikatne, wyrozumiałe podejście do rehabilitowanych małych pacjentów jest bardzo istotne. Jak bowiem wiadome jest, dziecko jest wymagającym pacjentem, które wymaga w głównej mierze czułej opieki. Jeżeli chodzi o metody rehabilitacji to w Naszym kraju stosuje się ich wiele. Są one dostosowywane względem potrzeb konkretnego malca, jak i jego wieku.

Terapia rehabilitacyjna dla dziecka bez względu na wiek

Niezależnie od tego czy potrzebna jest rehabilitacja wcześniaków Białystok, albo też rehabilitacja nastoletniego dziecka. Każde dziecko może być objęte specjalną, profesjonalną terapią rehabilitacyjną. Priorytetem jest to, aby wybrać dobry ośrodek, w jakim rehabilitacja dzieci Białystok realizowana będzie na najwyższym poziomie. Jeśli chodzi o terapię niemowląt i dzieci to w ofercie wielu placówek znaleźć można takie metody jak m.in Metoda Bobath albo trójpłaszczyznowa terapia stóp.

Leczenie w domu

Domowa rehabilitacja to świetny wybór dla każdego malca i jego rodzica. Zasadniczą zaletą tego rozwiązania jest to, że to osoba rehabilitująca dojeżdża do domu dziecka, zatem nie ma potrzeby planowania regularnych przejazdów do przychodni rehabilitacyjnej, tym sposobem można zaoszczędzić wiele czasu jak również pieniędzy. Innym walorem jest to, że młody pacjent nie musi przebywać w szpitalach czy ośrodkach rehabilitacyjnych, ponieważ konkretne ćwiczenia rehabilitacyjne wykonuje w domu, w znanym sobie otoczeniu. Dziecko nie musi w związku z tym bać się personelu rehabilitującego w białych fartuchach. Mały pacjent w domu ćwiczy w większości wypadków zdecydowanie chętniej aniżeli na sali rehabilitacyjnej.

Kto kwalifikuje się do terapii?

Zalecenia do rehabilitacji są wydawane przez lekarza mającego pod opieką dziecko. Do rehabilitacji zwykle kwalifikują się dzieci objęte takimi przypadłościami jak na przykład wszelkie wady postawy czy zaniki mięśni. Rehabilitacja niemowląt Białystok to pomoc świadczona maluchom z opóźnieniem psychoruchowym czy wadami wrodzonymi.

Jaka jest rola rodzica?

Z wyjątkiem odnalezienia odpowiedniej pomocy dla pociechy, naturalnie wspieranie w zajęciach z rehabilitantem. Przez to dziecko czuje się bezpieczniej i lepiej poddaje się rehabilitacji. Gdy rehabilitacja jest nieprzyjemna, a nawet bolesna, rodzic jest wówczas niezastąpiony w roli pocieszyciela. Obecność rodzica w trakcie rehabilitowania dziecka pozwala mu poznać istotne informacje, które mogą okazać się niezbędne w trakcie wykonywania zwykłych czynności z maluchem w domowym zaciszu.

Rehabilitacja Niemowląt

leave a comment

Create AccountLog In Your Account