Rumianek pospolity – co trzeba o nim wiedzieć?

Rumianek pospolity – co trzeba o nim wiedzieć?

Rumianek to uznana wszędzie na świecie roślina, która charakteryzuje się różnymi wartościowymi właściwościami. Ogromną zaletą rumianku są oczywiście jego własności zdrowotne. Rumianek znalazł jednocześnie wszechstronne zastosowanie w pielęgnacji. Co tak naprawdę należy wiedzieć o tej roślinie z rodziny astrowatych?

 

Rumianek działa w sposób rozluźniający na całe ciało, w tym głównie na mięśnie. Wskutek tego rekomenduje się go zastosować do łagodzenia bólów żołądka, a także innych dolegliwości bólowych. Roślina jest delikatna w działaniu i w związku z tym może być używana nawet u dzieci – zwykle do kojenia wzdęć. Roślina ta używana jest przez panie na całym świecie, gdyż pomaga leczyć dolegliwości kobiece, w tym zwłaszcza minimalizuje bóle miesiączkowe oraz działa dobrze na ciało w trakcie menopauzy. Może być wybierany nawet przez kobiety w ciąży, między innymi do łagodzenia mdłości – przed jego stosowaniem w stanie ciąży należy oczywiście skonsultować się z lekarzem.

 

Roślina ta ma również oczywiście drogocenne właściwości kosmetyczne. Wystarczy kupić rumianek w aptece, żeby móc go zastosować w domu. Można ponadto po prostu zebrać go po prostu z miejsca jego występowania. Naparem z rumianku wskazane jest przemywać cerę, w rezultacie staje się ona świetlista i wygładzona. Stosuje się go ponadto do płukania włosów, w tym zwłaszcza włosów w kolorze blond – dzięki temu są one lśniące, mocne i mają naturalny odcień.

Źródło: pieknojestwtobie.com

leave a comment

Create AccountLog In Your Account