Jakie wkładki ortopedyczne wybrać?

Jakie wkładki ortopedyczne wybrać?

Jakie wkładki ortopedyczne wybrać?

Wkładki ortopedyczne niewątpliwe podnoszą jakość życia, umożliwiają bezbolesne i swobodne chodzenie. Dzięki dobrze dobranym wkładkom ortopedycznym unikniesz bólu kolan, stóp i kręgosłupa.

Wkładki ortopedyczne często są konieczne w celu leczenia schorzeń ortopedycznych. Dla wielu osób są kojarzone z wadami postawy, jednak jak się okazuje są one niezastąpione dla każdego człowieka. Kto raz wymieni swoje wkładki na właściwie dobrane wkładki ortopedyczne poczuje znaczną różnicę i nie będzie chciał wrócić do popularnych wkładek, które są umieszczane w każdym rodzaju obuwia.

Dobór wkładek ortopedycznych powinien rozpocząć się od badania podoskopowego w właściwym gabinecie podologicznym lub w sklepie rehabilitacyjnym. Renomowanym gabinetem przeprowadzającym tego typu badania jest pokój przyjęć w Warszawie na ulicy Twardowskiej 3. Wkładki ortopedyczne Warszawa są produkowane indywidualnie dla każdego klienta.

Badanie podoskopowe

Decyzja o zakupie wkładek ortopedycznych zaczyna się od umówienia wizyty, następnie specjalista przeprowadza nam badanie komputerowe stóp. Badanie wykonywane jest każdorazowo przy chęci zakupu nowych wkładek, dzięki temu wkładki ortopedyczne zawsze są idealnie dopasowane do Twojej stopy. Przebadanie stóp przeprowadzane jest na nowoczesnym i specjalistycznym sprzęcie, a jego wyniki są szczegółowo analizowane.

Podczas badania klient staje na podświetlonej płycie, dzięki temu można prześledzić miejsca styku stopy z podłożem oraz jej kształt w obciążeniu. Jeżeli pacjent ma bardzo dużą wadę to należy wykonać wkładki ortopedyczne na miarę zanim zrobi się wycisk stopy. Klienci z małymi wadami stóp powinni korzystać z gotowych wkładek profilaktycznych. Wkładki profilaktyczne pozwolą zwiększyć komfort chodzenia jednak nie poprawią ustawienia stóp.

Kilka kroków, jakie powinniśmy wykonać w celu zakupu odpowiednich wkładek ortopedycznych

Umówienie się na wizytę w wybranym gabinecie telefonicznie lub mailowo.

Wiele gabinetów umawia klientów na wizyty telefonicznie lub mailowo, dzięki temu nie musimy stać w kolejce i zaoszczędzamy czas. Szybka i dobra obsługa klienta jest prowadzona w gabinecie na ulicy Twardowskiej 3 oferuje swoim pacjentom wkładki ortopedyczne Warszawa.

Wywiad z fizjoterapeutą

Podczas wizyty wykwalifikowany fizjoterapeuta przeprowadza krótki wywiad. Wypytuje się o dolegliwości, przeszłe urazy i schorzenia. Należy opowiedzieć o wszystkich problemach fizjoterapeucie, dzięki temu otrzymamy właściwie dopasowane wkładki ortopedyczne.

Przeprowadzenie badania komputerowego stóp

Badanie komputerowe pozwala bliżej się przyjrzeć stopom i poobserwować ich kształt w różnym ułożeniu. Przeprowadzane jest na specjalistycznym sprzęcie.

Otrzymane wyniki pozwalają na dobór właściwych wkładek

Fizjoterapeuta informuje nas o naszych wadach i dobiera właściwy model wkładek. Wybrane wkładki ortopedyczne znacznie poprawią komfort chodzenia i biegania.

Modelowanie wkładek ortopedycznych metodą termoplastyczną

Metoda polega na podgrzaniu wkładek ortopedycznych do odpowiedniej temperatury, która umożliwi ich dopasowanie do stopy i przycięcie. Po przypasowaniu wkładki są gotowe do odbioru po około 30 minutach.

Serwisowanie wkładek

Mniej więcej, co kilka miesięcy warto skorzystać z serwisowania wkładek zostaną one przemodelowane w oparciu o aktualne badanie komputerowe. Dodatkowo zużyte elementy zostaną usunięte i wymienione na nowe. Stała opieka umożliwi Ci komfort chodzenia oraz poprawi stan Twoich stóp.

Ortopedyczne wkładki zmienią Twoje życie, dzięki nim będziesz mógł sprawnie i bezboleśnie się poruszać i biegać. Dodatkowo kręgosłup, biodra, kolana i stopy poczują znaczną ulgę i zostaną odciążone. Jeśli jesteś zainteresowany wkładkami ortopedycznymi to zajrzyj na https://formthotics.waw.pl i dowiedz się więcej na ten temat.

leave a comment

Create AccountLog In Your Account