Jak zrobić paznokcie hybrydowe?

Jak zrobić paznokcie hybrydowe?

Jak zrobić paznokcie hybrydowe?

Bez dwóch zdań absolutnym hitem ostatnich czasów wśród kobiecej mody są paznokcie hybrydowe, które to można wykonać praktycznie w każdym salonie kosmetycznym. Warto wiedzieć jednak także, że ciekawe i piękne kreacje na paznokciach można stworzyć także we własnym domu. Popularną hybrydę można wykonać w zaledwie kwadrans, lecz wymaga to nie tylko wprawy, ale także i zastosowania odpowiednich produktów. Jeśli chcesz się dowiedzieć więcej na temat tego typu paznokci oraz poznać tajniki tworzenia takiego manicure, to koniecznie zapoznaj się z dalszą częścią tego artykułu.

Jak tworzone są paznokcie hybrydowe?

Rodzaj manicure, jakim są paznokcie hybrydowe zawdzięcza swoją popularność przede wszystkim dzięki niesamowitej trwałości. Dobrze wykonany trzyma się nawet przez kilka tygodni, co daje gwarancję, że nasze paznokcie będą w dobrym stanie przez naprawdę długi czas. Rozwiązanie to jest perfekcyjne na wakacyjne wyjazdy. Akcesoria i produkty, które są niezbędne do wykonania hybrydy są łatwo dostępne, dlatego koszt takiego zabiegu nie jest duży, tym bardziej, gdy zdecydujemy się go wykonać na własną rękę, nie zaś w profesjonalnym salonie.

Do stworzenia hybrydy niezbędne będą nam takie akcesoria jak:

  • pilnik i kostka,
  • odtłuszczasz i primer,
  • baza hybrydy wraz z wybranym kolorem,
  • hybryda nawierzchniowa i lampa UV do utwardzania,
  • oliwa do skórek.

Jak samemu wykonać manicure hybrydowy?

Proces stworzenia efektu, jakim są paznokcie hybrydowe nie jest zbyt skomplikowany. Jeśli chcesz więc zrobić to w zaciszu swojego domu, to postępuj według poniższej listy kroków.

  1. Po pierwsze należy opiłować paznokcie według własnych preferencji, po czym odsunąć lub wyciąć skórki.
  2. Potem należy zmatowić płytki paznokci przy pomocy bloku polerskiego i przetrzeć paznokcie odtłuszczaczem. Jeśli płytka jest wyjątkowo tłusta to używamy primera.
  3. Nakładamy bazę na oczyszczoną płytkę i utwardzamy w lampie UV, potem cienką warstwę koloru i utwardzamy. Obie czynności powinny trwać po około 2 minuty.
  4. Gdy kolor zostanie już utwardzony, należy nałożyć lakier nawierzchniowy i utwardzamy go przez 2 minuty.
  5. Ostatecznie należy przemyć ostatnią warstwę przy pomocy odtłuszczacza, nałożyć oliwkę i wmasować ją w paznokcie oraz skórki.

Jest to niewątpliwie prosta instrukcja, aczkolwiek jakość efektu końcowego w dużej mierze zależy od stopnia naszych zdolności manualnych oraz staranności w wykonywaniu tego zabiegu. Jakkolwiek jednak można oszczędzić dużo pieniędzy robiąc to na własną rękę, dlatego też warto spróbować, jeśli wydaje nam się, że uporamy się z tego typu zadaniem w sposób co najmniej książkowy, o ile nie lepszy.

leave a comment

Create AccountLog In Your Account